از طریق برنامه Medicaid و از هر پنج نفر در ایالات متحده، یک نفر پوشش بهداشتی رایگان یا با هزینه ی بسیار کم دریافت می کند. Medicaid یک برنامه مشترک فدرال و ایالتی بوده و در ایالت های جداگانه تحت عنوان دستورالعمل های فدرال ارایه شده است. در مورد اینکه چه کسی واجد شرایط ارایه درخواست و برخورداری از خدمات Medicaid است، هر ایالت قوانین متفاوتی دارد.

برای بهره گیری از Medicaid، شما در هر زمانی می‌توانید درخواست خود را ارایه دهید و به همین منظور باید مدارکی مبنی بر احراز شرایط خود نظیر شهروندی، اقامت، سن، درآمد و منابع درآمدی، و مدارکی دال بر هزینه‌های پزشکی یا ناتوانی را نیز به همراه داشته باشید. ارزیابی مجدد احراز شرایط شما به طور منظم انجام می شود. اگر واجد شرایط هستید، می توانید از خدمات Medicare و Medicaid به طور همزمان نیز بهره ببرید.no-english

ما الذي يجب عليك معرفته حول التأهل والتقدم بطلب للحصول على تغطية صحية من برنامج ميديكيد

 • پوشش درمانی رایگان یا ارزان: Medicaid برای ساکنان کم درآمد ایالات متحده، افراد دارای معلولیت، برخی از ذینفعان Medicare و اشخاصی که به حداقل بیمه های درمانی دسترسی ندارند، پوشش درمانی رایگان یا ارزان ارائه می دهد.
 • قوانین متفاوت ایالتی: Medicaid یک برنامه بهداشتی مشترک فدرال و ایالتی است، اما هر ایالت مسئولیت کامل اجرای برنامه را به طور جداگانه بر عهده دارد و در مورد شرایط احراز و نحوه ارایه درخواست برنامه Medicaid قوانین متفاوتی دارد. شما به واسطه تماس با برنامه ایالتی Medicaid می توانید متوجه شوید که آیا واجد شرایط هستید یا خیر.
 • تاریخ ثبت نام خاصی وجود ندارد: برای استفاده از خدمات Medicaid در هر زمان می توانید درخواست خود را ارایه دهید. زمانی که درخواست خود را مطرح می کنید، برای تمدید یا ارزیابی مجدد درخواست شما (معمولاً سالی یک‌بار) و در صورتیکه وضعیت مالی‌تان تغییر کرده یا به ایالت دیگری نقل مکان کرده اید، از شما خواسته می‌شود که مدرکی دال بر واجد شرایط بودن خود ارائه دهید.

Medicaid چیست؟

Medicaid یک برنامه بهداشتی مشترک فدرال و ایالتی است که برای خانواده‌های کم درآمد، زنان باردار و کودکان واجد شرایط و افرادی که یارانه ی حمایتی (SSI) دریافت می‌کنند، پوشش های خدمات بهداشتی را فراهم می سازد.

ایالت ها با پیروی از دستورالعمل های فدرال، برنامه های Medicaid را اجرا می کنند و به آنها این امکان داده می شود که سطح پوشش های برنامه Medicaid را گسترش دهند. به عنوان مثال ایالت‌ها برای افرادی که خدمات خانگی و اجتماعی دریافت می‌کنند، کودکان تحت سرپرستی و بزرگسالانی با درآمدی کمتر از 133 درصد از خط فقر فدرال (FPL) نیز می توانند پوشش های Medicaid را دریافت کنند. در سال 2021 خط فقر فدرال (FPL) برای افراد مجرد 12880 دلار و برای یک خانواده دو نفره 17420 دلار بوده است.

چگونه واجد شرایط استفاده از برنامه Medicaid خواهید شد؟

برای احراز شرایط برخورداری از برنامه Medicaid، باید شرایط ذیل را داشته باشید:

 • ● مقیم ایالتی باشید که در آن خدمات Medicaid را دریافت خواهید کرد.
 • ● علاوه بر احراز شرایط مالی، شهروند یا مقیم دائم و قانونی ایالات متحده نیز باشید.

احراز شرایط مالی برای استفاده از خدمات Medicaid عموماً بر اساس درآمد ناخالص تعدیل‌شده (MAGI) افراد ارزیابی می گردد که این شاخص مبتنی بر درآمد مشمول مالیات و پرونده مالیاتی فرد است. با استفاده از روش های درآمدی برنامه SSI که تحت نظر اداره تامین اجتماعی (SSA) هستند، برخی از افراد نابینا، افراد ناتوان یا افراد 65 ساله یا بیشتر می توانند واجد شرایط خدمات مالی Medicaid باشند.

برخی گروه های خاص نیز نیازی ندارند تا درآمد آنها توسط برنامه Medicaid ارزیابی شود. در عوض، احراز شرایط آنها بر اساس ثبت نام از طریق برنامه های دیگری صورت خواهد گرفت. به عنوان مثال:

 • ● برنامه درمان و پیشگیری از سرطان سینه و دهانه رحم
 • ● هنگامی که توافقنامه فرزندخواندگی تحت قانون SSA در حال اجرا باشد، عموماً این کودکان به صورت خودکار واجد شرایط برنامه Medicaid خواهند بود.
 • ● بزرگسالان جوانی که صرف نظر از سطح درآمد آنها، از دریافت کنندگان خدمات برنامه های مراقبت از خانواده هستند.

همچنین برای افرادی که نیازهای بهداشتی قابل توجهی دارند و به واسطه اینکه درآمدشان خیلی بالا است حائز شرایط شمول در برنامه Medicaid نیستند، ایالت‌ها می‌توانند برنامه‌ های ویژه ای ایجاد کنند. همچنین این ایالت ها به شما این امکان را می دهند تا هزینه های پزشکی خود را از میزان درآمد خود کم کنید تا واجد شرایط استفاده از خدمات Medicaid شوید.

الزامات شرایط احراز خدمات Medicaid در برخی ایالت ها نسبت به برنامه SSI محدودتر است. این ایالت‌ها به عنوان ایالت‌های 209 (b) شناخته می‌شوند و برای گروه‌هایی با زمینه های ناتوانی، نابینایی، یا سنی (65 یا بیشتر)، معادل سطوح واجد شرایط، کمک هزینه‌ای را باید اختصاص بدهند.

از آنجایی که هر ایالت در مورد شرایط احراز و نحوه ارایه درخواست قوانین متفاوتی دارد، بهتر است با کارشناس مسئول برنامه Medicaid ایالتی خود تماس بگیرید تا دریابید که آیا واجد شرایط استفاده از این خدمات هستید یا خیر. برای شروع کار بهتر است که حداکثر محدودیت های درآمدی و منابع ایالت خود را بشناسید.

چه کسی واجد شرایط استفاده از خدمات Medicaid نیست؟

از هر پنج آمریکایی یک نفر تحت پوشش خدمات Medicaid است. کسانی که واجد شرایط نیستند، عبارتند از:

 • ● افرادی با درآمد بالاتر از حد تعیین شده از سوی مراجع ذیربط در ایالتی که در آن زندگی می کنند. این محدودیت ها در بین ایالت های مختلف، متفاوت است. اما در ایالت هایی که تحت پوشش قانون حمایتی (ACA) هستند، Medicaid سختگیرانه تر است.
 • ● افرادی که شهروند ایالات متحده نیستند یا شرایط لازم برای اقامت دائم و قانونی را ندارند.
 • ● افرادی که قبلا واجد شرایط بوده اند، اما شرایط شان تغییر کرده است. به عنوان مثال، دیگر باردار نیستند، درآمد آنها از طریق اشتغال یا هدیه/ارث افزایش یافته و یا به ایالتی دیگر که دارای قوانین و شرایط احراز متفاوتی بوده نقل مکان کرده اند.
 • ● افرادی که تغییر شرایط خود را به موقع (معمولاً ظرف 30 روز) گزارش نمی کنند یا در طول دوره ارزیابی مجدد موفق به تمدید نمی شوند نیز ممکن است مزایای خود را از دست بدهند. طبق قانون فدرال، شما 90 روز فرصت دارید تا پس از دست دادن پوشش های ذیربط، تمام اطلاعات مورد نیاز را به دفتر نمایندگی ایالتی برنامه Medicaid ارائه دهید.

آیا می توانید همزمان Medicaid و Medicare را داشته باشید؟

بله، این حالت به عنوان شرایط احراز دوگانه شناخته می شود و در این صورت احتمالاً هزینه های مراقبت های بهداشتی شما پوشش داده می شود. معمولاً Medicare به عنوان بیمه اولیه در نظر گرفته می شود (مگر اینکه شما از پوشش برنامه درمانی کارفرما نیز برخوردار باشید) و Medicaid آخرین پوشش بیمه ای شما خواهد بود.

پرداخت های Medicaid پس از پرداخت Medicare، برنامه های درمانی طرف کارفرما و بیمه مکمل Medigap صورت می گیرند. توجه: اگر واجد شرایط استفاده از خدمات Medicaid هستید و بعید است درآمد یا شرایط شما تغییر کند، احتمالاً نباید به بیمه تکمیلی دیگری نیاز داشته باشید.

در پرداخت هزینه های درمانی، Medicaid به ذینفعان Medicare کمک می کند. همچنین نظیر کمک به نیازهای مراقبت طولانی مدت، برخی داروها یا عینک، بسیاری از طرح های Medicaid، دارای پوشش های درمانی اضافی هستند که تحت پوشش Medicare نیستند،.

اگر شما، به عنوان یک ذینفع Medicare، واجد شرایط استفاده از خدمات Medicaid هستید، به طور خودکار واجد شرایط استفاده از کمک های بیشتری نیز خواهید بود. در نتیجه برای پرداخت هزینه های دارو مانند حق بیمه، پرداخت های اشتراکی و فرانشیزها، برنامه Medicare به شما کمک خواهد کرد.

برخی از ایالت‌ها برنامه‌های بهداشتی Medicare-Medicaid را برای افراد خاصی که هر دو برنامه را دارند ارائه می‌کنند تا دریافت خدمات مورد نیازشان را آسان‌تر نمایند.

مانند تمام مواردی که مربوط به برنامه Medicaid است، برای کسب راهنمایی های بیشتر با دفتر نمایندگی ایالتی خود تماس بگیرید.

در مورد فرایند درخواست Medicaid چه چیزهایی باید بدانید؟

اگر مطمئن نیستید که آیا واجد شرایط استفاده از خدمات Medicaid هستید یا خیر، اما احتمالاً شرایط مالی مربوط به ایالت خود را دارا هستید، باید درخواست خود را ارایه دهید. بسته به درآمد خانوار، اندازه خانواده، سن یا ناتوانی خود ممکن است واجد شرایط باشید.

برای استفاده از خدمات Medicaid درخواست خود را از طریق حوزه بیمه سلامت یا مستقیماً از طریق دفتر نمایندگی ایالتی برنامه Medicaid ارایه دهید. بسیاری از ثبت نام کنندگان Medicaid مزایای Medicaid خود را از طریق برنامه های مراقبتی خصوصی که با ایالت ها طرف قرارداد هستند دریافت می کنند. هنگامی که به وب سایت ایالت خود سر بزدید یا با دفتر نمایندگی ایالتی خود تماس بگیرید، در مورد نحوه ارایه درخواست راهنمایی خواهید شد.

در زمان ارایه درخواست استفاده از خدمات Medicaid، برای ارائه اطلاعات و ارسال مدارک احراز شرایط آماده باشید. اگر ناتوان هستید، ظرف 45 روز یا بیشتر به درخواست شما پاسخ داده خواهد شد. اگر درخواست شما رد شود، یک اخطار رد درخواست و دستورالعمل هایی در مورد نحوه تجدید ارزیابی را دریافت خواهید کرد.

سوابق اسنادی (کپی ها) که برای تکمیل درخواست خود استفاده خواهید کرد را بایگانی کنید. بسته به نوع برنامه Medicaid ایالت خود، شاید نیاز داشته باشید تا آن مدارک را دوباره تهیه کنید یا برای تمدید یا ارزیابی مجدد، نسخه های به روز شده را مجدداً ارائه دهید. برای ارائه اسناد زیر آمادگی داشته باشید:

 • ● گواهی تولد یا گواهینامه رانندگی
 • ● مدرک تابعیت
 • ● مدرک اقامت شما
 • ● اسناد مربوط به منابع درآمدی و دارایی یا سایر منابع
 • ● اسناد مربوط به هزینه های درمانی
 • ● اثبات ناتوانی شما، در صورت وجود
 • ● کارت شناسایی بیمه در صورت وجود

منتظر نمانید. بر خلاف برنامه Medicare، هیچ محدودیت یا دوره ثبت نام مشخصی وجود ندارد، بنابراین در هر زمانی می توانید درخواست خود را ارایه دهید. اینکه درخواست خود را ارایه دهید و رد شوید بهتر است تا اینکه اصلا تلاشی نداشته باشید. تمدید یا ارزیابی مجدد برای اطمینان از ادامه روند صلاحیت حداقل هر 12 ماه یکبار انجام می شود. برخی از ایالات هم ممکن است به صورت مستمر فرایند ارزیابی مجدد را دنبال کنند، اما در هر صورت، باید هر گونه تغییر در وضعیت خود را در اسرع وقت و ظرف 30 روز گزارش دهید.

هنگامی که وضعیت شما برای استفاده از خدمات Medicaid مشخص شد، در تاریخ درخواست یا اولین روز ماه درخواست، پوشش بیمه ای برای شما اعمال می شود. در صورتی که در آن بازه زمانی واجد شرایط استفاده از خدمات بودید، هزینه ها حتی تا سه ماه قبل از درخواست شما قابل پوشش هستند.

پوشش هزینه های شما در پایان ماه ی که واجد شرایط نخواهید بود متوقف می شود.

اگر در این خصوص سؤالی دارید یا می خواهید وضعیت درخواست خود را بررسی کنید، مستقیماً با برنامه ایالتی Medicaid تماس بگیرید. در این خصوص در دفتر نمایندگی و یا سازمانی که برنامه ایالتی شما را مدیریت می کند، یک حساب کاربری ایجاد کنید.

حتی اگر از طریق یک وب سایت ایالتی نمی توانید به برنامه خود دسترسی داشته باشید، دفاتر و نمایندگان محلی شخصاً یا تلفنی به شما کمک خواهند کرد.

از Medicaid کمک بگیرید
دفتر نمایندگی برنامهMedicare ایالتی سقف درآمدی برنامه Medicaid حق بیمه برنامه Medicaid
آلاباما مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
آلاسکا مجرد: $22,597
متاهل:$30,444
متاهل دارای 1 فرزند: $38,291
متاهل دارای 2 فرزند: $46,138
متاهل دارای 3 فرزند: $53,985
متاهل دارای 4 فرزند: $61,832
$0
آریزونا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
آرکانزاس مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
تا 5 درصد ازدرآمد خانوار
کالیفرنیا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
کلرادو مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
کانکتیکات مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
دلاور مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
فلوریدا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
جورجیا مجرد: $33,568
متاهل::$45,226
متاهل دارای 1 فرزند: $56,885
متاهل دارای 2 فرزند: $68,543
متاهل دارای 3 فرزند: $80,201
متاهل دارای 4 فرزند: $91860
$0
هاوایی مجرد: $20,787
متاهل:$28,010
متاهل دارای 1 فرزند: $35,232
متاهل دارای 2 فرزند: $42,454
متاهل دارای 3 فرزند: $49,676
متاهل دارای 4 فرزند: :$56,898
$0
آیداهو مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
ایلینوی مجرد: $18,755
متاهل:$25,268
متاهل دارای 1 فرزند: $31,782
متاهل دارای 2 فرزند: $38,295
متاهل دارای 3 فرزند: $44,809
متاهل دارای 4 فرزند: $51,323
$0
ایندیانا مجرد: $16,971
متاهل:$22,930
متاهل دارای 1 فرزند: $28,888
متاهل دارای 2 فرزند: :$34,846
متاهل دارای 3 فرزند: $40,805
متاهل دارای 4 فرزند: $46,763
تا 5 درصد از درآمد خانوار
آیووا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
تا 5 درصد از درآمد خانوار
کانزاس مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
کنتاکی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
لوئیزیانا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
مین مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
مریلند مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
ماساچوست مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
میشیگان مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
تا 5 درصد از درآمد خانوار
مینه سوتا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
می سی سی پی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
میسوری مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
مونتانا مجرد: $13,590
متاهل:$18,310
متاهل دارای 1 فرزند: $23,030
متاهل دارای 2 فرزند: $27,750
متاهل دارای 3 فرزند: $32,470
متاهل دارای 4 فرزند: $37,190
تا 5 درصد از درآمد خانوار
نبراسکا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
نوادا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
نیوهمپشایر مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
نیوجرسی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
نیومکزیکو مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
نیویورک مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
کارولینای شمالی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
داکوتای شمالی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
اوهایو مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
اوکلاهما مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای4 فرزند: $49,463
$0
اورگان مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
پنسیلوانیا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
رود آیلند مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
کارولینای جنوبی مجرد: $13,590
متاهل:$18,310
متاهل دارای 1 فرزند: $23,030
متاهل دارای 2 فرزند: $27,750
متاهل دارای 3 فرزند: $32,470
متاهل دارای 4 فرزند: $37,190
$0
داکوتای جنوبی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
تنسی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
تگزاس مجرد: $26,909
متاهل:$36,254
متاهل دارای 1 فرزند: $45,600
متاهل دارای 2 فرزند: $54,945
متاهل دارای 3 فرزند: $64,291
متاهل دارای 4 فرزند: $73,637
$0
یوتا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
ورمونت مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
ویرجینیا مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
واشنگتن مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
ویرجینیای غربی مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
ویسکانسین مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
وایومینگ مجرد: $18,075
متاهل:$24,353
متاهل دارای 1 فرزند: $30,630
متاهل دارای 2 فرزند: $36,908
متاهل دارای 3 فرزند: $43,186
متاهل دارای 4 فرزند: $49,463
$0
منابع Medicaid
لینک منابع چگونه می توانید کمک بگیرید
Healthcare.gov Plan Finder این یک وب سایت دولتی است که برای کمک به شما در یافتن برنامه های بهداشتی خصوصی در خارج از حوزه بیمه سلامت طراحی شده است. این طرح ها اغلب در دیگر حوزه ها نیز موجود هستند، اما این وبسایت گزینه های متنوعی را ارائه می دهد.
Local Help for Healthcare.Gov برای ارزیابی طرح‌های موجود در این حوزه، از کمک یک راهنمای محلی استفاده کنید.
Centers for Medicare and Medicaid Services درباره پوشش های برنامه Medicaid و شرایط احراز شرایط طرح های بیمه درمانی اقشار کم درآمد، بیشتر بدانید.
Medicare Medicaid Assistance Program در برنامه کمک Medicare Medicaid، با استفاده از این دو برنامه کمک بی طرفانه و رایگانی ارائه می شود. داوطلبان تایید شده به سوالات پاسخ می دهند، مشکلات را پیدا می کنند و به مردم کمک می کنند تا طرح مورد نظر خود را انتخاب کنند.
The Center for Medicaid and CHIP Services مرکز خدمات Medicaid و CHIP (CMCS) با همکاری نزدیک با ایالت‌ها، و همچنین ارائه‌دهندگان، خانواده‌ها و سایر ذینفعان برای حمایت از برنامه‌های پوشش سلامت، بصورت نوآورانه و با کیفیت بالا کار می‌کنند.

سوالات متداول Medicaid

تفاوت بین Medicare و Medicaid چیست؟

Medicare یک برنامه بیمه ای است. صورت‌حساب‌های پزشکی از صندوق‌های تراست که افراد تحت پوشش حق بیمه های خود را به آن پرداخت کرده‌اند، پرداخت می‌شود و عمدتاً به افراد بالای 65 سال، صرف نظر از درآمدشان، و معلولان جوان تر و بیماران دیالیزی خدمات ارائه می کند.

Medicaid نیز یک برنامه بیمه تکمیلی است. این برنامه به افراد کم درآمد در هر سنی خدمات ارائه می کند. بیماران معمولاً هیچ بخشی از هزینه های پزشکی تحت پوشش خود را پرداخت نمی کنند.

چه کسانی واجد شرایط استفاده ازبرنامه U.S Medicaid هستند؟

در تمام ایالت ها برای برخی از افراد کم درآمد، خانواده ها و کودکان، زنان باردار، سالمندان و افراد دارای معلولیت ، پوشش خدمات بهداشتی Medicaid ارایه می شود. در برخی از ایالت ها این برنامه همه بزرگسالان کم درآمد ( که سطح درآمد معینی را ندارند) را پوشش می دهد.

کمترین میزان درآمد برای احرازشرایط برنامه Medicaid چه میزان است؟

در اکثر ایالت ها اگر درآمد خانوار شما کمتر از 133 درصد از خط فقر فدرال باشد، واجد شرایط استفاده از برنامه Medicaid خواهید بود. با این حال، برخی از ایالت ها محدودیتهای درآمدی متفاوتی را نیز اعمال می کنند.

چه مواردی تحت پوشش برنامهMedicaid است؟

ایالت ها برنامه های Medicaid خود را ایجاد و مدیریت کرده و مطابق با دستورالعمل های فدرال؛ نوع، مقدار، مدت و دامنه ی خدمات را تعیین می کنند. با این حال، دولت فدرال موظف است که برخی از موارد از جمله خدمات بیمارستانی بستری و سرپایی، خدمات پزشکی یا خدمات آزمایشگاهی و اشعه ایکس، و خدمات بهداشتی در خانه و غیره را در هر ایالت پوشش دهد. مزایای اختیاری این برنامه شامل مواردی از قبیل داروهای تجویزی، مدیریت پرونده ، فیزیوتراپی و کاردرمانی است.

چه مواردی تحت پوشش برنامه Medicaid نیستند؟

یکی از موارد زیر، تحت پوشش برنامه Medicaid نیستند:

 • خدمات پزشکی غیر معقول یا خدماتی که از نظر پزشکی غیر ضروری تلقی می شوند.
 • هزینه‌هایی که بصورت نادرست محاسبه شده اند.
 • بیمه شدگانی که هزینه های درمانی را از طریق برنامه های بیمه ای دیگر دریافت کرده اند.
 • خدمات یا آزمایش هایی که پوشش داده نمی‌شوند (بسته به ایالت می تواند متفاوت باشد)
author-img
Insurance and healthcare consultant

Tammy Burns is an experienced health insurance advisor. She earned her nursing degree in 1990 from Jacksonville State University, obtained her insurance billing and coding certification in 1995, and holds a health and life insurance license in Alabama, Georgia, Iowa, Mississippi, and Tennessee. Burns is Affordable Care Act (ACA)-certified for health insurance and other ancillary, life, and annuity products. She maintains an active nursing license and practices private-duty nursing.

Burns’ background as a nurse, insurance biller and coder, and insurance consultant includes infectious disease, oncology, gynecology, phlebotomy, post operative, family medicine, geriatrics, home health, hospice, human resources, management, billing, coding, claims, fixed annuities, group and individual health and life products, and Medicare. She’s always been driven by a desire to help people, spending more than 25 years as a practicing nurse in hospitals, private doctors’ offices, home health, and hospice. As a nurse, Burns supported patients filing insurance claims with Medicare, Medicaid, and private insurance companies as well as responding to billing questions from confused patients.

Seeing firsthand how unsuspecting patients are frequently confused by an overly complex system they don’t understand led Burns to become an insurance agent and health care consultant, now helping people understand the medical system. Since becoming an insurance agent in 2013, she has worked with some of the largest and most reputable insurance carriers and agencies in the nation, and she has built a large and loyal clientele by way of her commitment to transparency and personalized service.

Sources